Mitsubishi L200

Aż dziewięć lat trwała produkcja czwartej generacji pickupa Mitsubishi L200. Teraz nadszedł czas, by na taśmach produkcyjnych jego miejsce zajęła piąta generacja. Nowy Mitsubishi L200 został niedawno zaprezentowany na 85-tym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.Całość została tym razem stworzona w oparciu o koncepcję „Ultimate Sport Utility Truck”. Zgodnie z nią zastosowano tu wszelkie opcje dające najwyższy komfort jazdy zarówno kierowcy jak i pasażerom. To nie wszystko bowiem dla twórców ważna była też niezawodność samej jazdy, postawiono między innymi na doskonałe własności jezdne, w tym na przykład zwrotność.

Patrząc na wnętrze auta i komfort jazdy warto zaznaczyć, że w celu najlepszej jakości jazdy zastosowano tu wysokoprężny silnik oraz materiały tłumiące hałas. Dzięki temu we wnętrzu samochodu jest rzeczywiście cicho. Co więcej, dzięki użyciu dłuższych resorów piórowych kierowca i pasażerowie nie odczuwają także wibracji, które jakże często pojawiają się na nierównych nawierzchniach dróg. Cieszy także wysoki standard foteli pasażerskich i lepsza pozycja jazdy kierowcy. Wygodą jest też większa długość skrzyni ładunkowej.

Wspomnijmy jeszcze o stylistyce nadwozia. Auto przypomina typowego sportowca. Mocno zaakcentowane linie dają wrażenie rzeczywiście solidnego pojazdu. I taki zresztą jest a cieszy przy tym fakt, iż udało się uzyskać stabilny stosunek masy auta do jego mocy. Przy tym wszystkim należy zaznaczyć, że Mitsubishi L200 niewiele pali.

Teraz czas na trochę danych technicznych. Najważniejsze dotyczą oczywiście silnika. To diesel o pojemności 2,4 litra. Jeśli dodamy do tego 6-biegową przekładnię manualną to okaże się, że kierowcy poprawią nie tylko osiągi auta, ale także obniżą emisję CO2 aż o 17%.

Na co jeszcze można liczyć nabywając to auto? Doskonałe bezpieczeństwo zapewni siedem poduszek powietrznych (w tym poduszka na kolana kierowcy i boczne kurtyny). Komfort samej jazdy zwiększy zaś tempomat, system bezkluczykowego dostępu, dwustrefowa klimatyzacja, kamera cofania, regulowana kierownica oraz system radiowy DAB.

Mitsubishi L200 w tej wersji będzie można zakupić już jesienią 2015. To właśnie wtedy auto zostanie wprowadzone do salonów na całym świecie.

zdjęcia: https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Mitsubishi_L200_2015_01.jpg

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *