Lincoln Continental

Lincoln Continental do produkcji trafi w 2016 jednak już na początku kwietnia 2015 został przedstawiony jego koncept. Premiera miała miejsce w Nowym Jorku podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego.Przypomnijmy, że Lincoln używał nazwy Continental już od roku 1939 a ostatni samochód tej serii zszedł z taśmy produkcyjnej w roku 2002. Teraz nastąpi jego wielki powrót.

To nie lada gratka dla miłośników sedanów w najlepszym, iście prestiżowym wydaniu. Warto przy tym zaznaczyć, że Lincoln zostanie znacząco unowocześniony. Z przodu zamontowane zostaną reflektory w technologii LED matrix, przednia szyba auta będzie łagodnie przechodzić natomiast w panoramiczny dach auta. Co ciekawe, dach będzie posiadać funkcję zaciemniania, dzięki czemu wnętrze auta nie będzie się nagrzewać. To nie wszystko bowiem będzie posiadać też funkcję zdrowotną – zaciemnienie pozwoli na nieprzepuszczanie nawet 99% niekorzystnych promieni UV.

Sama kabina auta będzie iście luksusowa jak na Lincolna przystało. Nie mogło być inaczej i kierowca oraz pasażerowie podróżujący tym autem będą spędzać czas w rzeczywiście komfortowych warunkach. Przede wszystkim siedzenia w aucie będą skórzane, pod nogami znajdzie się wełniany dywan. Z tyłu przewidziano dwa oddzielne fotele. I to nie wszystko bowiem każdy z pasażerów będzie miał możliwość ustawienia indywidualnych preferencji odnośnie klimatyzacji czy sterowania systemem audio Revel Ultima.

Udogodnienia przewidziano także dla kierowcy. Samochód zostanie wyposażony w funkcję Pre-Collision Assist, dzięki której auto będzie wykrywać zbliżających się pieszych czy w asystenta parkowania. Co więcej, w Lincolnie zostanie wbudowana kamera, która zapewni doskonały widok kierowcy w promieniu 360 stopni a obraz będzie dostępny na dotykowym ekranie.

Warto wspomnieć też o parametrach technicznych. Lincoln Continental pochwalić się może trzylitrowym, benzynowym silnikiem Forda EcoBoost V6 3.0 z napędem na tylne koła. Uwagę przyciągają też 21 calowe felgi, chromowana atrapa wlotu powietrza oraz chromowane progi.

zdjęcie: https://www.flickr.com/photos/autoweekusa/17013103205

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *