Nowy Ford Galaxy

Galaxy według założeń Forda ma być flagowym modelem rodzinnego auta. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem Van tego typu jest od dawna symbolem rodzinnej jazdy w najlepszym wydaniu.Warto zauważyć, że pierwszy model vana Galaxy pojawił się na drogach w 1995 roku jednak to dopiero od 2006 roku auto nie ma sobie równych. Wyprzedziło i to sporo konkurencję w postaci Seata Alhambrę czy VW Sharana. Ten najnowszy model miał swoją premierę w marcu 2015, kiedy to pojawił się w salonie w Genewie. Obecnie jest już dostępny w Polsce.

Dzisiaj nowy Ford Galaxy zaskakuje swoim prestiżem. Luksusowe jest jego wyposażenie i wykończenie wnętrz. Dla dużej, nawet 7- osobowej rodziny to pełen komfort podróżowania. Wystarczy tutaj wspomnieć na przykład o niskim progu, dzięki któremu z łatwością można wsiąść na siedzenia drugiego i trzeciego rzędu.

Czego można spodziewać się jeszcze po nowym modelu? Przede wszystkim jeszcze lepszego komfortu jazdy. To siedem oddzielnych foteli, z których każdy ulega dowolnej aranżacji – fotele można pochylać i przesuwać a te w trzecim rzędzie składać naciśnięciem odpowiedniego przycisku. Każdy z foteli posiada funkcję podgrzewania oraz funkcję chłodzenia. Dodatkowo każdy z foteli posiada opcję 11 punktowego masażera.

To nie wszystko bowiem liczy się komfort jazdy dla samego kierowcy i trzeba przyznać, że o niego zadbano doskonale. Ciekawą opcją jest przede wszystkim adaptacyjny układ kierowniczy, który przydaje się przy zmieniających się warunkach nawierzchni – przełożenie układu zmienia się automatycznie. Dodatkową opcją jest tu ogranicznik prędkości. Ten bowiem monitoruje wszystkie znaki ograniczenia prędkości i pilnuje, by jej nie przekroczyć.

Warto wspomnieć również o innych udogodnieniach dla kierowcy. Zaskoczeniem jest tutaj głosowy system SYNC 2, dzięki któremu kierowca może określać komendy dotyczące pracy telefonu, klimatyzacji, radioodtwarzacza czy nawigacji i wcale nie trzeba odrywać rąk od kierownicy.

Cieszy tutaj także płaski bagażnik, który po złożeniu foteli w trzecim rzędzie uzyskuje powierzchnię nawet 2339 litrów. Z bagażnikiem związana jest jeszcze jedna, jakże przydatna opcja. Wcale nie trzeba otwierać go ręcznie. Kiedy obie ręce zajęte są na przykład ciężkimi zakupami wystarczy poruszać stopą pod tylnym zderzakiem, by bagażnik otworzył się sam.

O tym, że Ford Galaxy jest idealnym samochodem rodzinnym świadczy także jego ekonomiczność. Podobno ma spalać jedyne 5,5 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. Najnowszy model Forda Galaxy to nie tylko diesle. Dostępne są też „benzyniaki” z silnikami EcoBoost.

zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ford_Galaxy_(II,_Facelift)_–_Frontansicht,_3._März_2013,_Ratingen.jpg

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *