Opel Astra V będzie produkowany w Polsce

Już we wrześniu odbędzie się światowa premiera nowego Opla Astry. Ta będzie miała miejsce na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie. Ciekawostką jest fakt, iż produkcja tego auta ruszy jeszcze w tym roku i to w Polsce, w fabryce w Gliwicach.Jak zapowiadają konstruktorzy Astry V, model tego samochodu będzie rzeczywiście innowacją. Mowa o lekkiej konstrukcji rzeczywiście ma w tym przypadku swoje odzwierciedlenie bowiem udało się odciążyć auto o jakieś 200 kilogramów patrząc na poprzednią wersję. Zmiany można zauważyć również we wnętrzu pojazdu. Dużym plusem jest poprawa komfortu jazdy nie tylko kierowcy, ale także pasażerów. Dodatkowym walorem auta będzie jego ulepszona dynamiczność i zwrotność a przede wszystkim lepsze właściwości jezdne podczas wykonywania skrętów.

Warto zwrócić uwagę na silnik dedykowany nowej Astrze. Ten przyczynia się nie tylko do mniejszego spalania, ale i zmniejszenia całej wagi auta – tylko aluminiowy blok jest o 10 kilogramów lżejszy od poprzednika. Cieszy także konstrukcja silnika, to 1.4 Ecotec Direct Injection Turbo.

Nowy Opel Astra będzie nieco mniejszy aniżeli poprzednik. Mniejsze wymiary zewnętrzne auta i skrócenie rozstawu osi o jakieś 2 centymetry nie wpłynęło jednak na komfort jazdy. Co więcej, w jego wnętrzu jest więcej miejsca. Zaprojektowano nowe fotele dla pasażerów, dzięki czemu jazda jest nie tylko bardziej wygodna, ale uczestnicy podróży zyskali prawie 4 centymetry więcej przestrzeni w nogach. I to nie wszystko, ponieważ dobrą informacją jest również fakt dużo większej odległości pomiędzy przednimi a tylnymi siedzeniami – takie zastosowanie również wpływa na lepszą jakość jazdy pasażerów siedzących z tyłu.

Doskonałym rozwiązaniem jest także opcja Opel OnStar. To pierwsza funkcja tego rodzaju, jaką zastosowano w Oplu. Dzięki niej zwiększa się nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. W sytuacji otwarcia poduszki powietrznej system natychmiast wyśle sygnał do doradcy Opla. Ten z kolei skontaktuje się z właścicielem pojazdu w celu ustalenia konieczności wezwania pomocy. Jeśli doradca nie otrzyma żadnej informacji zwrotnej, na miejsce lokacji samochodu automatycznie zostaną wysłane służby ratunkowe.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opel_Astra_Stufenheck_1.6_Edition_(J,_Facelift)_–_Frontansicht,_10._März_2013,_Velbert.jpg

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *