Nissan Juke R. 2.0

Japończycy zaskoczyli po raz kolejny. Teraz zaprezentowali Nissana Juke w zupełnie nowej odsłonie. Cieszy przede wszystkim 600-konny silnik z GT-R a chociaż auto posiada dużo więcej walorów. Uwagę zwraca również lakier – czarny, matowy oraz muskularny body kit, dzięki któremu samochód w wersji R. 2.0 wygląda bardziej agresywnie niż jego poprzednik.Nissan w tej wersji to mega szybki samochód. Prędkość do 100 kilometrów na godzinę osiąga już w 3 sekundy natomiast maksymalna prędkość, jaką jest w stanie osiągnąć to 275 kilometrów na godzinę. Japończycy postawili przy tym modelu na niezwykle lekką konstrukcję, dzięki czemu Nissan może osiągać takie prędkości.

Chociaż auto jest na razie tylko komponentem to już wyliczono jego wartość. Jeśli trafi do produkcji i masowej sprzedaży to jego cena oscylować będzie wokół kwoty około 500 000 euro. Do tej pory jednak Nissan nie podjął decyzji czy auto w tej wersji będzie w ogóle produkowane.

Przypomnijmy jeszcze, że Nissam Juke R. 2.0 jest ulepszoną wersją swojego poprzednika, sportowego Nismo – Nissana Juke R. Tamten był pierwowzorem auta bazującego na podzespołach Nissana GT-R. Posiadał 550 koni mechanicznych i już wtedy wprawiał w niemałe osłupienie fanów sportowych aut.

Jak wspomnieliśmy, jego nowsza wersja posiada aż 600 koni mechanicznych. Co więcej, auto wyposażono w napęd na cztery koła i dwusprzęgłową skrzynię biegów.

A co wpływa na szybkość tego samochodu? Oprócz parametrów technicznych to na pewno smukła sylwetka, duże nadkola, potężne felgi i dwa spojlery umieszczone na dachu. Na uwagę zasługuje też tylny zderzak – posiada dwie zabudowane końcówki wydechu i dyfuzor. Zaskoczeniem jest natomiast zderzak z przodu. Ten posiada kwadratowe otwory, których nie zastosowano w wersji pierwszej tego auta.

Karoseria tego auta została wykonana z włókna węglowego. Japończycy nie ujawniają jednak, jak wyposażone zostało wnętrze tego auta. Wiadomo na pewno, że umieszczono w nim klatkę bezpieczeństwa. Podobno inne elementy wnętrza pozostały bez zmian patrząc na jego poprzednią wersję.

zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nissan_Juke-R_-_Prototype_(8145466700).jpg

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *