Ramki tablicy rejestracyjnej

Każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce musi posiadać tablicę rejestracyjną.

Służy ona identyfikacji samochodu, a tym samym i jego właściciela, poprzez fakt, iż numer rejestracyjny jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym. Tablice są montowane do pojazdów przy pomocy specjalnych ramek. A gdyby tak wykorzystać te ramki jeszcze do czegoś innego?

Tablice rejestracyjne

Pierwsze tablice rejestracyjne na ziemiach polskich pojawiły się już w czasach zaborów, na początku XX stulecia. Oczywiście, każdy z zaborców miał odrębny system identyfikacji pojazdów. Najgorzej kwestia ta wyglądała w Królestwie Polskim, gdzie poziom rozwoju cywilizacyjnego był najniższy, stąd też było najmniej pojazdów.

Po odzyskaniu niepodległości władze polskie również rozpoczęły wydawanie tablic rejestracyjnych. Od tamtej pory było kilka poważniejszych zmian dotyczących wyglądu tablic oraz sposobu ich przypisywania pojazdom. Ostatnia reforma została przeprowadzona w 2000 r., kiedy to wprowadzono białe tablice z czarnymi napisami. Później polską flagę na niebieskim pasku zastąpiono 12 żółtymi gwiazdkami – symbolem Unii Europejskiej.

Mocowanie tablic rejestracyjnych

Tablice mocowane są przy pomocy specjalnych ramek. Ramki tablicy rejestracyjnej otaczają ją dookoła, a tym samym sprawiają, że trzyma się ona mocno i nie wypadnie nawet podczas jazdy terenowej. Posiadanie tablicy rejestracyjnej jest obowiązkiem każdego kierowcy. Za jej brak grozi mandat.

Inne wykorzystanie ramek tablic rejestracyjnych

Niektórzy kierowcy w ramkach tablic rejestracyjnych umieszczają reklamy swoich firm. Otóż ramki posiadają wąski pasek pod tablicą, który doskonale nadaje się do umieszczenia niewielkiego napisu. Może to być na przykład nazwa firmy, jej adres, dane kontaktowe oraz adres internetowy.

Tablice rejestracyjne mają swoją historię, o której nie zawsze wiemy. Dziś jednak, dzięki ramkom, spełniają one również inną funkcję. Mianowicie, ramki te umożliwiają umieszczenie niewielkiej reklamy naszej firmy.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *