Mercedes GLE Coupe

Na rynku pojawiła się właśnie konkurencja dla BMW X6. To Mercedes GLE Coupe, który właśnie trafił do sprzedaży. Dodajmy przy tym, że koncern po raz pierwszy ukazał światu ten model już w styczniu 2015 roku podczas targów samochodowych NAIAS w Detroit.Okazuje się, że to model dla każdego. Dzięki podwyższonemu nadwoziu i mocno obniżającej się linii dachu na pewno zainteresują się nim fani sportowej jazdy. To także model iście rodzinny i warto tutaj przytoczyć chociażby parametry bagażnika – 650-1720 l. Wadą może być natomiast niewielka, pochylona tylna szyba, która skutecznie ograniczy widoczność z tyłu natomiast szereg zalet tego auta stanie się przesłanką do odwiedzenia salonu Mercedesa dla niejednego potencjalnego nabywcy.

Ciekawostką jest fakt, iż Mercedes GLE Coupe dostępny jest w pięciu różnych wersjach. To 258 konny diesel oraz benzyniaki: 333 konie mechaniczne, 367 konie mechaniczne a także 557 konie mechaniczne i 585 konie mechaniczne.

Samochód przeszedł już pierwsze testy, trafił też w ręce pierwszych właścicieli. Wszyscy zgodnie uznają, że już jego najsłabsza wersja, czyli diesel spokojnie pozwala na solidne przyśpieszenie (szczególnie jeśli jazda odbywa się w trybie sportowym). Warte uwagi jest tutaj też solidne, sztywne zawieszenie, dzięki któremu auto łagodnie wchodzi w zakręty. Świetnie działa tu też układ kierowniczy a wielkie zasługi dla projektantów należą się za idealne tłumienie jakichkolwiek nierówności na drodze – akurat w Polsce ta opcja jest niezwykle przydatna.

Ciszy też sylwetka tego Mercedesa. Zgrabny a jednak solidny, kształtem przypominający nieco S Coupe – głównie patrząc na duże wloty powietrza i reflektory z przodu oraz wąskie światła z tyłu.

Ile trzeba zapłacić za najnowsze „cacko” Mercedesa z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów (7 bądź 9 stopniową)? Najtańszy jest samochód w wersji diesel i tutaj ceny zaczynają się od 321 000 złotych. Za podstawowego „benzyniaka” zapłacić trzeba natomiast 326 500 złotych. Auta w wersji AMG, czyli o 557 koniach mechanicznych i 585 koniach mechanicznych kosztują odpowiednio 550 500 złotych oraz 599 000 złotych.

źródło zdjęcia: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mercedes_GLE_Coupe_(MSP15).JPG

strona producenta: http://www.mercedes-benz.pl

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *