Ford Mustang

Ten komunikat może was nieco zaskoczyć, ale czy wiecie, że Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie? Nas też całkiem poważnie to zdziwiło. Zawsze myśleliśmy, że będzie to jakiś samochód z Europy bądź Azji. A tu taka niespodzianka. W tym roku szczęśliwymi posiadaczami mustangów zostało już 76 tys. osób. W Europie sprzedano go znacznie mniej, bo tylko 8 tysięcy sztuk. Świadczy to o tym, że w Europie lepiej sprzedają się europejskie samochody, takie jak Porsche, Maserati, Audi itp.

Największym rynkiem zbytu dla Mustanga są oczywiście Stany Zjednoczone. Jeśli chodzi o Europę, połowa osób decydujących się na tego forda wybiera do swego nowego samochodu skrzynię automatyczną. Jak nietrudno się domyślić, druga połowa wybiera manuala. To ciekawe, myśleliśmy że amerykańskie auta nie mają skrzyń manualnych. A tu taka miła niespodzianka.

Dalej pisząc o Europie, europejczycy wolą mocniejsze wersje tego samochodu. Częściej wybierają wersję ponad 400-konną. Wybierają wersję z ryczącym silnikiem V8 o pojemności aż 5 litrów. Trochę słabo z ekonomicznością takiego silnika. Wydaje nam się, że z pięciu litrów można było wyciągnąć nieco więcej niż 400 koni mechanicznych.

Jeśli chodzi o Polskę, mustang również cieszy się zainteresowaniem w naszym kraju. Tylko w tym roku zakupiło go 263 osób. Jeśli chodzi o Polaków, to lubują się w podobnych parametrach co reszta europejczyków, czyli wersja V8 z 421 KM.

photo credit: Ford Mustang GT 4.6 L V8 via photopin (license)

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *