Jak się ubrać na motocykl?

Sezon motocyklowy rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa aż do późnej jesieni. Wybór odpowiedniego stroju na motor zależy nie tylko od indywidualnych preferencji kierującego taki pojazd mechaniczny, ale przede wszystkim od warunków pogodowych. Należy tak dobierać strój na motor, by w upalne dni ciało zbytnio się nie przegrzewało, zaś przy tych niższych temperaturach nie wychładzało.

Strój motocyklowy na lato

Jazda na motocyklu w upał również może być przyjemna, a jednocześnie optymalnie bezpieczna. Oczywiście w podróż jednośladem nie zakładaj krótkich szortów i koszulki, wybierz raczej profesjonalny strój. Przyda się lekka, przewiewna kurtka na motor i cienkie spodnie revil. Najlepiej, jeśli ubranie ma wbudowane specjalne wywietrzniki i membranę do cyrkulacji powietrza. Chodzi o to, by zapewnić wentylację. Możesz wybrać też tzw. zbroję, czyli koszulkę z dodatkowymi ochraniaczami. kurtka na motorTa zawiera pasy nerkowe, pancerze, tzw. żółwie plecy i elementy odblaskowe. Niestety, części z delikatnej siatki mogą nie ochronić ciała podczas wypadku, chociaż na pewno dają komfort podróżowania w czasie letnich dni.

Strój na motor na chłodniejsze dni

Przydaje się na pewno bielizna termoaktywna oraz kurtka revit i spodnie, które są nieprzemakalne – to na wypadek deszczu. Jesienią czy wczesną jesienią lepiej wybierać kombinezony albo strój skórzany. Te nowoczesne, są w pełni „oddychające”, ale jednocześnie chronią przed zimnym powietrzem. Nie należy zapominać też o rękawicach, które chronią wystawione dłonie oraz zabudowanych butach z dodatkowym usztywnieniem.

Pamiętaj, że bez względu na porę roku, Twój strój na motocykl musi dawać Ci bezpieczeństwo. Obowiązkowy jest kask, który także możesz dobierać ze względu na porę roku. Dodatkowe ochraniacze sprawią, że nawet podczas groźnej kolizji Twoje ciało będzie chronione. Jazda jednośladem jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego samochodu, ale należy pamiętać, że zawsze stwarza znacznie większe zagrożenie.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *