Włoska policja kupiła hiszpańskie samochody

A to ci dopiero nowość. Przykładem braku patriotyzmu wykazała się Włoska policja oraz Carabinieri. Nie zakupili oni włoskiego pojazdu, nie. Od teraz stróże prawa będą jeździć Seatem Leonem.

Naprawdę ciężko uwierzyć nam w tę informację. Włosi pożegnają pięknie wyglądające Alfy Romeo 159s i zamiast tego dostaną zmodyfikowane Leony. Nie wiemy póki co dlaczego włoska policja wybrała hiszpańskie samochody. Może są wyraźnie lepsze i bardziej przystosowane do potrzeb włochów? Kto wie…

Seat podpisał z włoskim rządem kontrakt na 4000 samochodów. Każdy z nich będzie wyposażony w 148 konny, dwulitrowy silnik diesla. Oprócz tego samochody dostaną specjalne zawieszenie i opony. Do tego szyby w policyjnych Leonach będą kuloodporne. Kuloodporne szyby są na tyle kuloodporne, że są w stanie wytrzymać niemały ostrzał. Mamy na myśli pociski o kalibrze .44 i .357 Magnum. Szyby będą miały grubość 22 milimetrów. Czyli całkiem grube jak na szyby w samochodzie. Te szklane cuda techniki były już testowane w boju i sukcesywnie wytrzymały ostrzał z ostrej amunicji.

W środku radiowozu znajdować się będzie standardowe wyposażenie, jakiego możemy spodziewać się w policyjnych wozach. Będzie to klatka umieszczona na tylnym siedzeniu do przetrzymywania aresztowanych. Oprócz tego w środku spotkamy całą gamę innych przyrządów przydatnych do codziennej pracy stróżów prawa. Jeśli koniecznie chcemy je zobaczyć, najszybszy sposób to złamać prawo i dać się złapać. Gdy zostaniemy aresztowani przez włoską policję lub carabinieri, będziemy mieli szansę zwiedzić cały asortyment jakimi posługują się stróże prawa.

Czy wybór takiego samochodu aby na pewno był właściwy dla włoskiej policji? Możemy tylko gdybać. Jednak na pewno wolelibyśmy zobaczyć w roli radiowozu jakąś doładowana wersję Alfy, o to nie ma wątpliwości.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *