Transport motocykla – jak zrobić to dobrze i bezpiecznie?

Zastanawiasz się, w jaki sposób odpowiednio przetransportować swój motocykl? Wynajęcie zewnętrznej firmy przewozowej to często spore ryzyko, że pojazd podczas tranzytu zostanie uszkodzony. Dbasz o swój motocykl prawie tak, jak o dziecko? W takim razie najlepiej samodzielnie zajmij się jego transportem. Możesz to zrobić na dwa sposoby: wynająć przyczepkę motocyklową lub busa do przewozu motocykli. Obydwa te sposoby są dobre, choć każdy ma swoje plusy i minusy. Sprawdź, jak przetransportować swój sprzęt bezpiecznie w dowolne miejsce!

Transport motocykla przyczepką – czy to bezpieczne?

Jeśli potrzebujesz przewieźć motocykl na niewielki dystans np. na tor w celu odbycia sesji treningowej, konicznie wynajmuj przyczepkę motocyklową. Takie rozwiązanie nie generuje przede wszystkim wysokich kosztów. Wynajem profesjonalnej przyczepy na 1, 2, a nawet 3 motocykle to koszt nie większy niż 150 złotych za dobę. Decydując się na taką metodą przewozu motocykla zawsze masz go na oku, choć ten nigdy nie będzie idealnie zabezpieczony przed zewnętrznymi czynnikami, jak np. deszcz, śnieg czy uderzenia kamieni. Na dłuższe trasy taka metoda transportowania nie jest idealnym rozwiązaniem.

Transport motocykla busem – dlaczego warto?

Taka metoda transportu motocykla jest głównie bezpieczna. Niestety pewne ryzyko pojawia się na etapie załadunku sprzętu na pakę busa. Potrzebujesz w tym celu profesjonalnego najazdu, po którym wprowadzisz bezpiecznie motocykl do busa. Wszelkie inne metody załadunku mogą skończyć się uszkodzeniem motocykla poprzez jego spadnięcie lub przesunięcie się podczas wciągania na tzw. pakę. Jeśli jednak masz odpowiedni najazd – transport motocykla busem będzie wygodny i pozwoli Ci na jego przewożenie w bezpiecznych warunkach nawet w środku zimy. Bezwzględnie pamiętaj jednak o tym, aby odpowiednio unieruchomić sprzęt na pace tak, aby te nie przesuwał się na zakrętach, co mogłoby doprowadzić do jego wywrócenia się i uszkodzeń.

Zobacz również: