Jakie są sposoby na zabezpieczenie motocykla?

W dzisiejszych czasach kradzieże motocykli zdarzają się coraz częściej – nie tylko spod bloku, ale nawet z mocno strzeżonych garaży podziemnych. Nie istnieje jeden najskuteczniejszy sposób, który pozwoli Ci na zabezpieczenie sprzętu przed ewentualną kradzieżą. Jeśli wiesz, że Twój motocykl będzie narażony na ryzyko kradzieży, koniecznie zainwestuj w nowoczesne metody zabezpieczania pojazdów. Jakie? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie!

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą – kilka najskuteczniejszych sposobów

Producenci akcesoriów i zabezpieczeń do motocykli na przestrzeni lat opracowali wiele rozwiązań, które połączone ze sobą są wysoce skuteczne w zabezpieczeniu motocykla przed kradzieżą. Pamiętaj, że nawet w prywatnym garażu Twój motocykl nigdy nie będzie w 100% bezpieczny! Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja ukochana maszyna nie zostanie skradziona (lub znacznie utrudnisz pracę złodziejom), koniecznie zainwestuj w takie zabezpieczenia, jak:

  • moduł lokalizatora GPS,
  • blokady na łańcuchy z funkcją alarmu,
  • blokady tarczy hamulcowej z funkcją alarmu,
  • odcięcie zapłonu sterowane komputerem,
  • pokrowce na motocykl.

To podstawowe gadżety, które pozwalają na zabezpieczenie motocykla w całkiem dobrym stopniu. Kiedy odstawiasz sprzęt na dłuższy postój np. na noc, koniecznie załóż blokadę z alarmem na łańcuch oraz tarczę hamulcową. Dobrym wyborem jest także przykrycie sprzętu pokrowcem, dzięki czemu ten nie wzbudzi ewentualnej uwagi złodzieja. Przygotowując się na najgorsze (czyli kradzież) warto zainwestować też w moduł śledzenia GPS, który poinformuje Cię o zmianie pozycji motocykla. Dzięki temu zyskasz szansę na odpowiednio szybką reakcję, aby odnaleźć i odzyskać skradziony motocykl.

Oczywiście nie ma jednej, złotej zasady, aby zabezpieczyć motocykl przed złodziejami. Monitorowany garaż, alarmy i blokady wszelkiego rodzaju (na łańcuch, koło i kierownicę) to skuteczne sposoby, które w pewnym stopniu dają gwarancję bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *