Jakie są pojemności motocykli?

W dzisiejszych czasach produkcja motocykli uruchomiona jest na naprawdę masową skalę. Coraz więcej osób decyduje się na wybór mniejszych pojemności motocykli, które pozwalają na komfortowe poruszanie się po miastach i zminimalizowanie wydatków np. na paliwo. Chcesz wiedzieć, jaka jest zależność – pojemność motocykla a prawo jazdy oraz jakie są pojemności motocykla dostępne w Polsce? Poniżej znajdziesz najciekawsze informacje w tej kwestii.

Pojemność silnika motocykli – jakie są obecnie najpopularniejsze?

Obecnie producenci motocykli mocno weryfikują rynek i decydują się na produkcję pojazdów o znacznie mniejszych pojemnościach silników niż dawniej. Najchętniej wybierane (szczególnie przez osoby z prawem jazdy kat. B) są motocykle o pojemności 125 cm3. Na takie pojazdy wystarczy posiadać prawo jazdy samochodowe i można się nimi legalnie poruszać praktycznie po każdej drodze publicznej. Inne, popularne pojemności motocykli, to:

  • 50 cm3,
  • 250 cm3,
  • 500 cm3,
  • 600 cm3,
  • 750 cm3,
  • 1000 cm3,
  • 1400 cm3.

Teraz wiesz już, jakie są pojemności motocykli występujące na polskim i światowym rynku. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie modele o najniższych pojemnościach znajdują największą grupę odbiorców. Sprzęt klasy 50 cm3 oraz 125 cm3 cieszy się największą rozpoznawalnością oraz wynikami sprzedaży – głównie ze względu na niskie spalanie oraz brak konieczności posiadania dedykowanych uprawnień do kierowania motocyklem.

Pojemności silnika motocykli – lepiej wybrać większe czy mniejsze?

Nie da się jednoznacznie ustalić tego, jaką pojemność silnika motocykli lepiej wybrać. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb kierującego, jego uprawnień oraz zasobów portfela. Jeśli zdecydujesz się na największe pojemności motocykli – licz się z tym, że ich cena będzie odpowiednio wyższa w stosunku do tego, ile kosztują motocykle 125 pojemności. Popularne motocykle o małej pojemności są idealne do miasta, natomiast te większe doskonale nadają się na dalekie trasy – nawet międzynarodowe. Pamiętaj o tym, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie motocykla o określonej pojemności silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *