Ferrari F12tdf

Nowe, ulepszone Ferrari F12. Nigdy nie myśleliśmy, że ten samochód ma za mało mocy. Jednak inżynierowie z Ferrari byli innego zdania i wyprodukowali tę wersję specjalną. Skrót „tdf” dodany został na cześć wyścigów Tour de France, które Ferrari parę razy wygrało.

Ten samochód nie ma 730 koni mechanicznych, tak jak poprzednik ale ma ich aż 770. Napędza go silnik o pojemności 6.3 litra. Do tego jest o 110 kg lżejszy od poprzednika. Większość aluminiowych elementów zamieniono na włókno węglowe.

Zmieniono tutaj całkowicie wszystko, co związane ze sterowaniem. Na przód zamontowano szersze opony. Dodatkowo, tylnymi kołami steruje system „passo corto virtuale”, który próbuje utrzymać samochód w linii prostej. Dzięki temu samochód wydaje się, jakby był nieco krótszy niż w rzeczywistości jest.

Przejdźmy teraz do ceny. Nie tak łatwo kupić ten samochód. Musisz otrzymać specjalne zaproszenie, posiadać co najmniej 5 innych ferrari oraz być ogólnie dobrze znanym przez firmę, aby w ogóle móc się starać o tę maszynę. Jeśli spełnisz te wszystkie warunki, za jedyne 339 tysięcy funtów ten samochód będzie mógł być Twój.

Ten samochód nie jest prosty do jazdy. Tu nie ma tak, że wsiądziesz i od razu pojedziesz na najwyższych obrotach. Potrzeba tutaj wprawionego kierowcy. Gdy jednak jesteś wprawionym kierowcą, zauważysz jak dobrze trzyma się drogi ten samochód. Moc również jest porażająca. Gwarantujemy, że nie wyciśniesz z tego samochodu wszystkiego, bo po prostu się nie da.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *