Badanie techniczne a przegląd okresowy — różnice

Badania techniczne w Polsce są w pełni obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego przystosowanego do poruszania się po drogach publicznych. W przypadku używanych aut przeglądy okresowe wykonuje się raz do roku w miejscu, jakim jest stacja kontroli pojazdów. Warszawa to miasto, gdzie bez żadnego problemu zrobisz przegląd techniczny swojego auta i dowiesz się, czy Twój pojazd nie ma żadnych poważniejszych usterek wykluczających go z możliwości bezpiecznego prowadzenia.

 

Przegląd okresowy to czynność, która ma na celu wymianę podstawowych części zamiennych wykazujących nadmierne zużycie, a także wymianę płynów eksploatacyjnych. Takie badania nie są obowiązkowe, ale jak najbardziej wskazane, by utrzymać pojazd w jak najlepszej kondycji technicznej. Stacja kontroli pojazdów – Warszawa dokładnie sprawdzi każde auto, a także dokona niezbędnych napraw pozwalających na dalszą, bezproblemową jazdę.

Badanie techniczne – o tym nigdy nie zapominaj!

O badaniach technicznych nigdy nie można zapomnieć, gdyż wiąże się to z przykrymi skutkami w razie kontroli drogowej przez policję. Podczas badania technicznego diagnosta sprawdza numer VIN pojazdu oraz zgodność jego stanu rzeczywistego z tym, co wynika z dokumentów pojazdu. Warto też dodać, że pozytywny wynik badania technicznego dotyczy nie tylko poprawnego stanu technicznego, ale także posiadania wyposażenia auta unormowanego przepisami – tutaj potrzebny jest trójkąt ostrzegawczy, gaśnica i kilka innych elementów.

 

Przeczytaj także: Po czym poznać rzetelną stację kontroli pojazdów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *