Audi R8

Po raz pierwszy ten model samochodu zaprezentowano na początku bieżącego roku podczas targów samochodowych w  Genewie a już teraz Audi R8 można kupić w Polsce. To nowina przede wszystkim dla fanów szybkiej jazdy bowiem okazuje się, że to właśnie ten model jest najszybszym ze wszystkich seryjnie produkowanych obecnie przez Audi.

Za model Audi R8 Coupe z silnikiem 5.2 FSI Guattro trzeba zapłacić dokładnie 791 940 złotych natomiast w zamian otrzymamy nieprzeciętny standard – zawieszenie Audi magnetic ride, skórzaną tapicerkę czy zestaw muzyczny Bang&Olufsen.

To nie wszystko bowiem istnieje jego wersja rozszerzona, z silnikiem 5.2 FSI Guattro Plus. W tym przypadku za cenę 896 140 złotych otrzymamy dodatkowo ceramiczne hamulce, oświetlenie wnętrza w technologii diodowej, kubełkowe siedziska Audi Exclusive oraz karbonowe elementy dekoracyjne.

Jakie są największe zalety tej maszyny? Przede wszystkim prędkość. Ta maksymalna to nawet 330 kilometrów na godzinę. Co więcej, do 100 kilometrów na godzinę rozpędza się w czasie 3,2 sekundy.

Pojazd charakteryzuje się niezwykle lekką konstrukcją (waży tylko 1454 kilogramów) natomiast solidnym, centralnym silnikiem. Mocy dodaje dynamiczne podwozie z napędem Guattro. Ciekawostką jest fakt, iż producent zastosował tu zupełną nowość. To cyfrowy kokpit, Audi VirtualCockpit. Na uwagę zasługuje również system Audi Drive Select, dzięki któremu kierowca może dostosować dynamikę jazdy i styl na przykład patrząc na rodzaj i jakość nawierzchni drogi – do wyboru są cztery opcje: Comfort, Auto, Dynamic oraz Individual . Warto również wspomnieć, iż poprawiono tu sztywność skrętną i w tym modelu jest ona nawet o 40% lepsza aniżeli w przypadku swojego poprzednika.

Co ciekawe, nabywcy mogą wręcz przebierać w opcjach dodatkowych. Producent daje nie tylko możliwość wyboru jednego spośród ośmiu rodzajów felg, ale również kilka wzorów tapicerki czy foteli. Ponadto, klienci mogą decydować o dodatkowym wyposażeniu wnętrza, w tym również walorach dekoracyjnych auta.

zdjęcie: „2015-03-03 Geneva Motor Show 4120” by Norbert Aepli, Switzerland. Licensed under CC BY 4.0 via Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2015-03-03_Geneva_Motor_Show_4120.JPG#/media/File:2015-03-03_Geneva_Motor_Show_4120.JPG

strona producenta: http://www.audi.pl

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *