Alfa Romeo Giulia

Topową wersję Alfy Romeo Giulia w wersji Quadrifioglio przedstawiono międzynarodowym dziennikarzom dokładnie w 105 letnią rocznicę istnienia marki. Rzecz miała miejsce w Aresie, nieopodal Mediolanu, gdzie Alfa Romeo ma swoje muzeum.Najnowszy model Alfy jest swoistym manifestem, łączącym przeszłość, teraźniejszość i przyszłość motoryzacji na światowym poziomie. Co ciekawe, niewielu producentów może pochwalić się przecież takim doświadczeniem – 105 lat temu w Mediolanie powstała A.L.F.A, marka będąca skrótem od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna).

Przy okazji opisywania najnowszego modeli Alfy Romeo warto wspomnieć też o Muzeum Alfy Romeo, w którym odbyła się premiera. Muzeum zostanie otwarte dla wszystkich chętnych już 30 czerwca. W odnowionych wnętrzach będzie można podziwiać kultowe dzieła Alfy, które zresztą do dzisiaj są inspiracją dla niejednego inżyniera w branży motoryzacyjnej.

Co ciekawe, wraz z prezentacją nowego samochodu, który ma łączyć nowoczesność z tradycjami włoskiego producenta aut, pokazano także odnowione logo. Firmowane przez Robilant Associati zostało unowocześnione jednak nadal zachowuje rozpoznawalny na całym świecie kształt i symbolikę.

A co wyróżnia nowy model Alfy Romeo Giulia? To znana już prostota – prosta linia i sylwetka pojazdu, która kryje w sobie jakże złożony przecież układ mechanizmów. Głównym punktem odniesienia jest tutaj równowaga pomiędzy rozkładem mas na osie i tylny napęd. Z praktyce oznacza to, iż silnik i cały mechanizm ostał ulokowany pomiędzy dwiema osiami. Do tego krótkie zwisy, długa maska i nieco cofnięta kabina pasażerska. Całość wsparta jest na napędowych kołach, mocnych błotnikach. Smukłość sylwetki i zaokrąglone krawędzie tworzą zaś nieoceniony kształt przypominający model Giuliettę Sprint, uznaną przecież za jeden z najpiękniejszych samochodów na świecie.

Warto jeszcze zatrzymać się na chwilę przy wnętrzu tej Alfy. Tutaj również cieszy wyraźna prostota oraz skupienie przede wszystkim na komfort kierowcy. Wspomnieć należy na przykład o funkcjonalnej kierownicy, na której umieszczono wszelkie przyciski dodatkowych opcji.

Bez wątpienia nowa Alfa Romeo Giulia to odzwierciedlenie włoskiej precyzji, elegancji i komfortu. Nie zapomniano tu o wieloletnich tradycjach i najlepszych rozwiązaniach jednak dołożono również sporo najnowszych rozwiązań, dzięki czemu auto wdaje się idealne dla kierowców wymagających aczkolwiek ceniących sobie sprawdzone technologie.

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/automobileitalia/19022704570

strona producenta: http://www.alfaromeo.pl

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *